Müdürün Mesajı

Değerli Velilerimiz,

Özel Avrupa Kent İlk ve Ortaokulu, tüm öğrencilerine anasınıfından 8. Sınıfa kadar eğitim ve öğretim veren bir okuldur. 

Dünya standartlarında kaliteli eğitim ve öğretim veren bir kurum olma hedefiyle 2004 yılında sektördeki yerini almıştır. O günden bu yana kararlı adımlarla hedefine ilerlemektedir. Uyguladığı eğitim ve öğretim programları için yurt dışındaki ve yurt içindeki saygın üniversitelerden ve öğretim görevlilerinden destek almaktadır. Özel Avrupa Kent Okullarında süreç işin uzmanları tarafından planlanmaktadır. 

Okulumuzda eğitim ve öğretim sürecini destekleyen bir bilim kurulu bulunmaktadır. Bu kurulda alanında yetkin öğretim görevlileri ve danışmanlar yer almaktadır. Öğrencilerimize verilen temel eğitim, yaşamın her aşamasını kapsayan eğitim sürecinin en önemli evresidir. Meslek, iş ve sosyal yaşama ait her türlü bilgi ve beceriler bu temel üzerinde yükselir. 

Öğrencilerimizin farklı bilişsel ve sosyal becerilere sahip olduğunun bilincinde olarak onların gelişimlerini desteklemek amacıyla öğrencilerimize uygun öğretim programları sunmaktayız. Eğitim ve bilişim teknolojilerinin yeniliklerini takip ederek bu yenilikleri öğrencilerimizle buluşturmaktayız.

Karmaşık ve soyut olarak algılanan konular, laboratuvar ortamlarında uzman öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerin deneyimlemelerine fırsat verilerek işlenmektedir. Öğrenci eğitim ve öğretimin merkezinde yer alırken, öğretmenlerimiz rehberlik ederek süreci yönetmektedirler.

Sınırların kalktığı dünyada iki yabancı dilde eğitimle; kendini ifade edebilen, farklı kültürleri tanıyan, farklı düşünce ve yaşam biçimlerine saygı ve hoşgörüyle bakabilen; Türkçeye ve kültürel değerlerine hakim, düşünen, sorgulayan, çözümler ve stratejiler geliştiren, Atatürkçü düşünceyi özümsemiş, laik, çağdaş değerlerle donatılmış özgüven sahibi, yaratıcı bireyler yetiştirmek Özel Avrupa Kent İlkokulunda en büyük hedefimizdir.

Öğrencilerimizin hedeflenen eğitim ve öğretim düzeyine erişebilmeleri siz değerli velilerimizle ortak hedefimizdir. Hedefimize doğru ilerlerken sürekli işbirliği yaparak ortak dil kullanmanın son derece önemli olduğuna inanıyoruz.

Saygılarımla, 

Verda Yaşar
Anaokul ve İlkokul Müdürü