617

Bu paylaşım " ecem " yöneticisi tarafından yayınlanmıştır .

Avrupa Koleji Okulları öğrencilerinden KAÇUV’a büyük destek… Yaz Festivalinde elde edilen gelir Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencileri, okul aile birliği temsilcilerimiz ve okul yöneticilerimizin katılımı ile KAÇUV yetkililerine teslim edildi…

Devamını Oku
513

Bu paylaşım " ecem " yöneticisi tarafından yayınlanmıştır .

1990’dan bu yana uygulanan ve 75 ülkeden 6 milyondan fazla öğrencinin katıldığı Kanguru Matematik Sınavına ülkemizden de 56 şehirden 600’e yakın okul ve 35 binden fazla öğrencinin katılımı gerçekleşmiştir. 
Avrupa Kent Koleji  5. sınıf öğrencimiz Oktay Alaz Kaya Kanguru Matematik Türkiye 2017 sınavlarında 5 ve 6.sınıflar kategorisinde yarışmaya katılan 13169 öğrenci arasından 4.lük derecesi almıştır. Geniş kapsamlı katılımın olduğu bu sınavda büyük bir başarı alan öğrencimizi ve emeği geçen öğretmenlerini ve ailesini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Devamını Oku
726

Bu paylaşım " ecem " yöneticisi tarafından yayınlanmıştır .

Okulumuz matematik öğretmenlerinden Gülşah Ekinci Ceylan, görme engelli öğrencilerin matematik kavramlarını somutlaştırabilmeleri amacıyla geçen yıldan bu yana materyal geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir. Geçen yıldan farklı olarak bu yıl öğrencilerin rahatlıkla kullanabileceği boyut ve çeşitlilikte materyaller oluşturdu ve bu materyalleri çoğalttı. Hazırladığı bu materyalleri  Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulunda öğrencilerle buluşturmuştur. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği bu materyaller, denenmesi amacıyla öğretmenimiz tarafından okula teslim edildi. Kullanıldıktan sonra alınan geri dönütlere göre öğretmenimiz materyallerin çeşitliliğini artırmayı hedeflemektedir.

Gülşah Öğretmenimizi çocuklarımıza yaptığı katkılarından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 
 

Devamını Oku
553

Bu paylaşım " ercan " yöneticisi tarafından yayınlanmıştır .

Öğrencimiz Nasa'ya Türkiye 'den giden en genç yarışmacı oldu.

Avrupa Koleji 6. Sınıf öğrencimiz Yağız Efe Karadayı;  Koç Üniversitesi’nin düzenlediği ve dünyada aynı anda yapılan NASA Space App Challenge yarışmasında üniversite statüsünde birinci olan tek ortaokul öğrencisi oldu..

Yarışmaya kendisi başvuran altıncı sınıf öğrencimiz Yağız Efe Karadayı’nın “Migration of Wood Storks” adı ile Türkiye'de People's Choices kategorisinde birinci olması herkes tarafından takdir topladı. Projede hedeflenen konu; kıtalararası göç eden kuşların bu göç sırasında sürdürdükleri yaşamsal fonksiyonlarını bir datada toplayan mobil bir yazılım ve bu yazılımı NASA ve diğer kuruluşlarda kullanılması idi.

Üniversite öğrencilerinin yanı sıra yarışmayı takip eden General Elektric, IBM ve Microsoft yöneticileri de Yağız Efe Karadayı'nın daha ortaokul çağında kodlama yapabiliyor olmasını ve yaptıkları projenin, NASA'nın 200 milyon dolarlık projesine büyük katkı sağlamasını yürekten tebrik etti. Ayrıca öğrencimiz projesini Cumhurbaşkanımıza da sundu. Öğrencimizi yürekten kutluyor başarılarının devamını diliyorum.

Devamını Oku
581

Bu paylaşım " ercan " yöneticisi tarafından yayınlanmıştır .

5-8 Mayıs 2017  tarihleri arasında Şirince'de Nesin Matematik Köyü'ne 6.sınıf öğrencilerimizle Matematik Bölümü tarafından planlanan gezimizi gerçekleştirdik. Gezimiz matematik, doğal yaşam ve sosyal bilimler alanlarına hitap eden dolu dolu, hiç bitmesin istediğimiz bir gezi oldu. Nesin Matematik Köyü'nde öğrencilerimiz sosyal yaşam alanlarında ve matematik derslerinde  herşey için kendileri çaba harcadı. Derste problem çözmek için yılmadan düşündüler. Matematiğin düşünme sistematiğini sonuna kadar hissettiler. Gündüz derslerde düşünüp fikir üretirken; serbest zaman etkinliklerinde arkadaşları ile neşeleri tüm köyü doldurdu. Gündüz bol aktivite onları yorsa da köyün sosyal ve matematik atmosferi içimizde ve aklımızda geri gelme ümitleri ile köyümüzden ayrıldık. Bu enfes atmosferi herkesin yaşaması dileklerimizle...

 

Devamını Oku
937

Bu paylaşım " ercan " yöneticisi tarafından yayınlanmıştır .

25 Mart 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilen “4. Eğitim Teknolojileri Konferansı” na bu yıl ilk defa öğrencilerimizin sunumları ile de katılım sağladık. 6. Sınıf öğrencilerimizden Ada Olgun ve Fırat Aydın sosyal bilgiler öğretmenleri Demet Koçak’ın yönlendirmeleri ile oluşturdukları “Öğrenci Gözüyle Eğitim Teknolojileri” isimli sunumlarını çeşitli okullardan gelen öğretmenler ile paylaştılar. Yine öğretmenlere bir uygulama örneği göstererek bu konudaki donanımlarını da sergilediler. Öğretmenlerin birbirleriyle paylaşımlarının ön planda olduğu bu platformda öğrencilerimizin yaptığı bu sunum çok ilgi gördü. Öğrencilerimizi kutluyor yönlendiren öğretmenimize de teşekkür ediyoruz.

 

Devamını Oku
831

Bu paylaşım " ercan " yöneticisi tarafından yayınlanmıştır .

FRC (FIRST Robotics Competition) Finallerde 50 Ülke arasından 1. olan takımımız Türkiye'ye döndü . Tebrikler !

Devamını Oku
759

Bu paylaşım " ercan " yöneticisi tarafından yayınlanmıştır .

Türk Öğrencilerin robotu ABD Yolcusu

ABD'nin Arizona Eyaleti'nde bulunan FIRST Vakfı'nın düzenlediği robot yarışmasında Türkiye'yi Avrupa Koleji robot takımı temsil edecek . Genç mucitler, 6 haftalık bir çalışma sonunda geliştirdikleri, otonom görevler yapabilen ve uzaktan kumanda edilen robotlarıyla 8-11 Mart tarihleri arasında yapılacak yarışmadan derece bekliyor . Öğrenciler geçen kasım ayında İstanbul'da yapılan yarışmada 3 bin dolarlık Grant ödülünü kazanmıştı . 

Devamını Oku
905

Bu paylaşım " ercan " yöneticisi tarafından yayınlanmıştır .

1. TEOG Sınavı Sonuçlarına Göre Avrupa Koleji Okulları'nın Başarısı.

 

Devamını Oku
717

Bu paylaşım " ercan " yöneticisi tarafından yayınlanmıştır .

26 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilen ETP'de Avrupa Kent Koleji Ingilizce öğretmeni Erdem Yurdaer "Virtual Reality-Sanal Gerçeklik" uygulamasının başta yabancı dil dersleri olmak üzere tüm derslere nasıl entegre edilebileceğini örneklerle anlattı.

Devamını Oku

Etkinlik ve Haberleri E-Posta ile almak istermisiniz ?

Okullarımızda gerçekleşen faaliyetler ve önemli bildirimler ile ilgili her an bilgi sahibi olmak için mail adresinizi belirtmeniz yeterli .


 

Endişelenmeyin ,
Gereksiz Kutusuna Düşmeyecek .